Blaty kuchenne z konglomeratu

Konglomerat sztuczny ze względu na swoje parametry techniczne stanowi doskonały materiał na blaty, zarówno kuchenne jak i łazienkowe. Wykonane w 95-97% z mielonego kamienia i w 3-5% ze spoiwa – żywicy epoksydowej konglomeraty kamienne posiadają bardzo dużą wytrzymałość na ściskanie, ścieranie i małą nasiąkliwość. Są odporne na kwasy i zasady, płyny takie jak herbata, napoje gazowane, wino, ocet.

Sprawdź cenę i dostępność w naszym katalogu >>

Jeśli poszukujesz harmonii pomiędzy wykończeniem podłóg, ścian i blatów konglomerat jest idealnym materiałem. Różnorodność barw i wzorów konglomeratów zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta nadając Twoim wnętrzom niepowtarzalny, nowoczesny wygląd. Odpowiednio traktowany blat z konglomeratu przez wiele lat będzie wyglądał jak nowy.

Blaty z konglomeratów są łatwe w utrzymaniu w czystości, nieporowata struktura tego materiału czyni go odpornym na trwałe zabrudzenia. Do usunięcia większości zabrudzeń wystarcza niewielka ilość płynu do mycia naczyń oraz wilgotna szmatka. Trzeba pamiętać, że mimo wysokiej wytrzymałości konglomerat nie jest niezniszczalny. Pozostawione na długo agresywne zanieczyszczenia mogą wniknąć w strukturę materiału. Konglomeraty, w szczególności kwarcytowe nie są odporne na działanie bardzo wysokich temperatur i stawianie rozgrzanych naczyń bezpośrednio na blacie może go trwale uszkodzić.

 

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas >>

 

Konglomerat jest połączeniem naturalnego kamienia ze spoiwem, np. żywicą epoksydową, która stanowi zaledwie kilka procent całej zawartości materiału. Reszta to naturalne kamienie, które w połączeniu ze spoiwem, tworzą niezwykle odporną i wytrzymałą całość. Blaty kuchenne z konglomeratu są doskonałą alternatywą dla granitowych blatów, powszechnie montowane w wielu polskich domach. Konglomeraty stwarzają również większe możliwości pod względem kolorystycznym. Możemy bowiem swobodnie wybierać kolory blatu, począwszy od klasycznych pastelowych odcieni, po mocne barwy.

 

Istnieją różne rodzaje konglomeratów, w zależności od materiałów, z jakich są zrobione. Możemy wyróżnić konglomeraty sztuczne, kwarcowo - granitowe i inne. Blaty wykonane ze sztucznych materiałów czasami budzą wątpliwości poz względem wytrzymałości, estetyki, odporności na temperatury i uszkodzenia. Jednak niepotrzebnie. Jeżeli dobierzemy odpowiedni konglomerat, wówczas nasz nowy blat kuchenny pod względem wytrzymałości nie będzie się zbytnio różnił od blatu granitowego czy marmurowego. Różnica będzie w kolorystyce, która w przypadku konglomeratów jest znacznie szersza, oraz w strukturze. Konglomerat jako połączenie naturalnych materiałów ze spoiwem ma nieco inną strukturę, czasami o wiele bardziej jednolitą.

Jak pielęgnować kuchenne blaty z konglomeratu?

 

Aby blaty właściwie spełniały swoją rolę, były odporne na uszkodzenia, miały stale swój połysk, potrzeba odpowiedniej impregnacji. Podobnie rzecz ma się z meblami, panelami itp. Kamienie naturalnie reagują na kwasy zawarte np. w środkach do czyszczenia, benzynę, zmywacze do paznokci i wiele innych związków chemicznych. Brak świadomości wśród wielu użytkowników prowadzi do niewłaściwej impregnacji i czyszczenia blatów, a w konsekwencji do jego matowienia i uszkodzenia, przez co wielu użytkowników jest zawiedzionych. Tymczasem wystarczy stosować odpowiednie środki do czyszczenia blatów kamiennych i z aglomeratu, aby uniknąć takich sytuacji.

O kamienny blat w kuchni czy w łazience należy dbać od samego początku używając odpowiednich środków.

 

Blaty z konglomeratu w znacznym stopniu są również blatami kamiennymi, gdyż wykonane są z kamienia - często granitu - oraz spoiwa. Stanowią połączenie związków chemicznych z naturalnymi materiałami. Dlatego też dbając o nie, należy mieć to na uwadze i nie traktować jak zupełnie sztuczne materiały, które można myć przeciętnymi środkami czystości. Jeżeli jednak będziemy właściwie dbać o nasze blaty granitowe czy z konglomeratu, wówczas będą one świetnie sprawdzać się nie tylko w naszej kuchni, ale również w łazience i to przez wiele lat.

 

Odpowiednia impregnacja blatu nie tylko utwardza kamień, ale również pozwala zabezpieczyć i zamknąć pory powstające naturalnie w kamieniach. Te małe pory mogą absorbować ciecze i przyspieszać proces niszczenia blatu, dlatego też koniecznie trzeba należycie dbać o kamienny blat.Dzięki temu blaty stają się również odporne na odbarwienia, plamy, uszkodzenia, pęknięcia. Impregnację blatu, przynajmniej początkową, najlepiej powierzyć fachowcowi, który odtłuści cała powierzchnię blatu i naniesie na nią odpowiedni impregnat. Potem sami już możemy na bieżąco czyścić blat z użyciem odpowiednich środków przeznaczonych do tego. Taka impregnacja powinna odbywać się co 3-5 lat. Poza tym oczywiście czyszczenie blatu z codziennych zabrudzeń.  Do codziennej pielęgnacji blatu wystarczy zwykła woda - nie mineralne ani destylowana. Jednak dobrze jest stosować także środki przeznaczone do czyszczenia blatu, które dodatkową mogą nabłyszczać powierzchnię i pozostawiać ochronną warstwę. Blaty kamiennie i z konglomeratu wymagają odpowiedniej dbałości, jednak dzięki temu służą niezawodnie przez wiele lat.

 

Przy czyszczeniu i pielęgnacji blatu zarówno granitowego, jak i z konglomeratu, należy unikać kwasów, chlorków sodu, pH mniejszego niż 7. Specjaliści odradzają również używania płynu do naczyń, który jest tak powszechnym środkiem czyszczenia. Dlaczego? Otóż jeżeli na blacie pozostanie choćby bardzo mała ilość takiego płynu, to przy zetknięciu z gorącymi naczyniami powstaną ślady, których często nie da się zupełnie usunąć, lub też trwałe odbarwienie. Dobrze jest również porozmawiać ze znajomymi, którzy w swoich domach mają blaty granitowe lub z konglomeratu. Kuchenne blaty z konglomeratu są bardzo popularne, obecne w asortymencie w zdecydowanej większości sklepów. Podobnie jak blaty w całości wykonane z naturalnego kamienia, mają swoje wady i zalety, dobrze jest je poznać, aby dokonać najlepszego możliwego wyboru. Mogą Państwo konsultować się również z samym wykonawcą i producentem blatu z konglomeratu. Nasza firma profesjonalnie zajmuje się produkcją, projektowaniem, oraz montażem blatów. Doskonale znamy najlepsze materiały, techniki wykonania, możliwości kolorystyczne, a także najlepsze sposoby na impregnację blatów, aby służyły one naszym klientom jak najdłużej. Wieloletnie doświadczenie, doskonała znajomość materiałów i rynku, technik wykonywania blatów i sposobów montażu sprawia, iż już tysiące klientów nam zaufało przez lata działalności. Zapraszamy więc serdecznie do współpracy. Z nami, każdy blat będzie doskonale wykonany i zamontowany. Możemy również na życzenie naszych klientów, zaprojektować kuchnię  z kamiennym blatem, dobierając odpowiednio kolorystykę, kształt, rozmiar itp.

 

Blaty kuchenne z konglomeratu

 

Środki do czyszczenia blatów kuchennych z konglomeratów wbrew pozorom nie są trudno dostępne. Najczęściej występują w formie sprayu i płynów. Jeżeli chcemy cieszyć się naszym blatem jak najdłużej, bez utraty połysku i uszkodzeń, wówczas koniecznie należy stosować właśnie specjalne środki do czyszczenia. Nasi fachowcy doskonale mogą doradzić wybór najlepszych impregnatów do każdego rodzaju blatu.

 

Konglomerat jest również materiałem, z którego mogą zostać wykonane blaty do łazienki, schody, nagrobki i wiele innych. Jest on wytrzymały, możemy uzyskać dowolną barwę. Połączenie naturalnych materiałów takich jak granit, marmur, kwarc, ze specjalnym spoiwem, daje mieszankę, która zaskakuje nie tylko swoją strukturą i wytrzymałością, ale również kolorami.

 

Blaty dzielimy również na zewnętrzne i wewnętrzne. Blaty wewnętrzne stosowane są w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak kuchnie, łazienki. Natomiast blaty zewnętrzne, jak łatwo się domyślić, mają swoje zastosowanie na zewnątrz budynków, np. parapety, schody. Z konglomeratu mogą być bowiem wykonywane również schody, podobnie jak z granitu czy marmuru. Odpowiednio impregnowane blaty odporne są na bardzo wysokie i niskie temperatury, warunki atmosferyczne, obicia. A poza tym takie schody zawsze robią piorunujące wrażenie.

 

Blaty kuchenne z konglomeratu mają swoje zastosowanie przede wszystkim we współczesnej aranżacji wnętrza, jednak doskonale mogą wpasować się również w klasyczne projekty. Dowolność kolorów sprawia, iż w projekcie możemy swobodnie łączyć stonowane meble w jednym kolorze z blatem o nietypowej barwie, który będzie się wyróżniał i stanowić serce aranżacji. Blaty np. w kolorze świeżej zieleni, czerwieni, są bardzo nietypowe. Jednak w połączeniu np. z jasnymi meblami i ścianami, dają niezwykłe efekty wizualne. Dobrze wykonany konglomerat, jaki znajdą Państwo właśnie u nas, w niektórych barwach praktycznie niczym nie różni się od granitu czy marmuru, poza ceną. Jest również bardzo wytrzymały, łatwy do czyszczenia i pielęgnacji. Blaty z konglomeratu są również znacznie częściej stosowane niż z granitu czy marmuru. Czas realizacji i montażu takiego blatu zwykle jest krótszy, chociaż zależy to przede wszystkim od kolorystyki jaka ma zostać osiągnięta podczas tworzenia blatu, jak również jego rozmiarów. Bardzo duże blaty granitowe czasami wymagają montażu w całości. Blaty z konglomeratu mogą być ucinane, dopasowywane na bieżąco. Jednak im mniej konieczności cięcia blatu, tym naturalnie lepiej.

 

Czasami ciężko sobie uświadomić, jak wiele elementów w aranżacji wnętrza nie tylko w kuchni, stanowią właśnie blaty z konglomeratu, granitu czy marmuru. Praktycznie w każdym hotelu np. w łazienkach są blaty. Kuchnie to klasyka, podobnie jak schody. Co jeszcze może być wykonane z blatu granitowego lub z konglomeratu? Parapety, czasami klienci wykorzystują nadmiar blatu z konglomeratu i robią z niego np. półki aby zapełnić miejsce w małej kuchni. Możliwości jest wiele, czasami wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię.

 

A my z kolei zapewniamy Państwu najlepsze wykonanie blatów, montaż, ale nie tylko. Zajmujemy sie również projektowaniem kuchni z blatem, dopasowując w pełni wymiary, kolorystykę, wizualizację. Zapraszamy więc gorąco do współpracy. Na naszej stronie znajdą państwo wszystkie elementy wewnętrzne i zewnętrzne, jakie wykonujemy z kamienia. Blaty kuchenne z konglomeratu to nasza specjalność.

 

Polub nas

Usługi Montażowe

U nas nie tylko zakupisz materiał.

Wykonujemy również kompleksowe usługi montażowe.

Pomożemy Ci stworzyć kamienne schody, wykonamy elewację, dopasujemy
i zamontujemy blat w kuchni i łazience.

Skontaktuj się z nami

Najlepsze materiały

 

Znajdą Państwo u nas produkty i materiały najwyższej  jakości.

Nasze usługi świadczymy na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do współpracy!

 Skontaktuj się z nami

Działamy kompleksowo!

U nas:

  • otrzymasz fachową poradę
  • zamówisz projekt
  • kupisz materiał
  • zamówisz usługę montażu

Zdjęcia i treści prezentowane na tej stronie są własnością firmy Artstone.                                            Kontakt z nami | Mapa strony | Regulamin | Polityka Prywatności | O firmie Artstone | Dostawa
Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego
oraz innych właściwych przepisów prawnych i nie przedstawia stanu faktycznego.