Podłogi Artstone    Kamień jest drogim, ale niezwykle efektownym materiałem wykończeniowym podłóg.

Płytki i płyty zrobione z marmuru, trawertynu oraz granitu coraz częściej spotkać można nie tylko w reprezentacyjnych pomieszczeniach lokali użyteczności publicznej, ale także w domach i mieszkaniach prywatnych. Najpopularniejszym kamieniem kładzionym na podłogi jest marmur. Zwykle marmurowe płytki układane są w łazienkach, salonach i holach wejściowych.

Jeśli marmur leży na podłodze w ciągach komunikacyjnych - szczególnie w okolicach drzwi wejściowych - gdzie zawsze znajduje się dużo drobin i ziaren piasku, jego gładka i błyszcząca powierzchnia może zmatowieć i pokryć się siateczką drobnych rys. Żeby tego uniknąć, powinniśmy często i dokładnie te miejsca zamiatać.

Sprawdź cenę i dostępność w naszym katalogu >>

Marmurów nie powinno stosować się w kuchniach, nie są bowiem odporne na działanie kwasów znajdujących się w produktach spożywczych. Wchłaniają też tłuszcze. Pod ich wpływem marmury tracą połysk i przebarwiają się (widać to szczególnie na jasnych gatunkach kamienia).

Płytki trawertynowe, to ukłon w stronę klasyki. Na posadzki można stosować zarówno kamień żywicowany i polerowany, szpachlowany i szlifowany czy o takim samym wypełnieniu tylko polerowany. Trawertyn właściwościami przypomina marmur. więc zarówno zastosowanie, jaki i pielęgnacja podłóg wykonanych właśnie z tego materiału jest podobna.

Dla urozmaicenia i nadania powierzchni indywidualnego charakteru możemy zastosować marmurowe i trawertynowe płytki mozaikowe. Są to gotowe płytki zrobione z małych, różnobarwnych kostek ułożonych w geometryczne wzory.

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas >>

Granit z kolei należy do skał o dużej wytrzymałości, twardości, odporności na ścieranie i oddziaływanie kwasów czy tłuszczy. Doskonale więc spełnia zadanie w miejscach, w których posadzka marmurowa jest zagrożona utratą połysku. Bez obawy można stosować go do wykończenia podłóg w holach i korytarzach wejściowych. Równie dobrze zdaje egzamin w kuchniach i łazienkach.

Podobnie jak granit dużą wytrzymałością charakteryzują się płytki z kwarcytu.

Płytki z naturalnego i sztucznego kamienia produkowane są w wymiarach 30x30, 33x33, 45x45, 60x60 cm lub podobnych. Na specjalne zamówienie wykonywane są płytki w wymiarach niestandardowych.

Sprawdź cenę i dostępność w naszym katalogu >>

Usługi Montażowe

U nas nie tylko zakupisz materiał.

Wykonujemy również kompleksowe usługi montażowe.

Pomożemy Ci stworzyć kamienne schody, wykonamy elewację, dopasujemy
i zamontujemy blat w kuchni i łazience.

Skontaktuj się z nami

Najlepsze materiały

 

Znajdą Państwo u nas produkty i materiały najwyższej  jakości.

Nasze usługi świadczymy na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do współpracy!

 Skontaktuj się z nami

Działamy kompleksowo!

U nas:

  • otrzymasz fachową poradę
  • zamówisz projekt
  • kupisz materiał
  • zamówisz usługę montażu

Kamienne podłogi

Zdjęcia i treści prezentowane na tej stronie są własnością firmy Artstone.                                            Kontakt z nami | Mapa strony | Regulamin | Polityka Prywatności | O firmie Artstone | Dostawa
Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego
oraz innych właściwych przepisów prawnych i nie przedstawia stanu faktycznego.